Скільки шкарпеток ви губите кожного року? Як запах освіжувача впливає на концентрацію водія? Як фізична форма впливає на товщину гаманця? Безглуздо? Можливо для вас, але не для вчених із Сполученого королівства. Часто осоціюємо їхні дослідження із повною нісенітницею, але настрій онозначно піднімається. Отож, кілька з них для подолання симптомів весняного авітамінозу 🙂
Всі знають, що понеділок — важкий день. Насправді це не так, стверджують британські вчені, оскільки продуктивність праці людей в перший день робочого тижня дуже висока, але різко знижується у вівторок. Тому наступного разу, коли не хочеться робити чогось у цей день, не слухайте цей підступний голос всередині й беріться за справу. До того ж робіть все швидко, щоб закінчити до несприятливого обіду вівторка. А може вихідний посеред тижня зробити? Мабуть, це матеріал вже для наступного дослідження вчених.
Любите солодкі запахи? Чудово, але забудьте про них в салоні автомобіля в якості освіжувача повітря. Вчені довели, що великий відсоток водіїв, які потрапили в ДТП, використовулали в салоні саме солодкі освіжувачі. Через такі аромати відчутно знижується пильність, а людина стає млявою та сонною.
Цікавими для британських вчених є не лише освіжувачі повітря, а я килимки. Вони дослідили механізми формування, руху і взаємодії складок на килимах. Під час експериментів вони рухали килими по різних типах поверхонь і спостерігали за їхньою поведінкою. В результаті виявилось, що великі складки практично не реагують на різницю між різними поверхнями. Натомість коефіцієнт тертя сильно впливає на розгладження маленьких складок. Результати експерименту мають грунтовне значення, зазначають вчені, оскільки дефекти в грунтах та рух тектонічних плит відбуваються за тим же принципом. В майбутньому, мабуть, діти в школах вивчатимуть щось на кшталт килимової механіки 🙂
Інше дослідження стверджує, що кохання з першого погляду — міф. Науковці стверджують, що людський мозок може змінювати спогади з минулого. Таким чином, якщо у вас зараз сильні почуття, то вам здаватиметься, що вони такими і були із самого початку.
Протягом довгого часу вчені спостерігали за поведінкою котів і дійшли висновку, що ці тварини сприймають людей як представників свого виду, лише більших. Вони, наприклад, вітально піднімають хвіст і труться об людину, яку люблять. Така поведінка притаманна меншим котам.
Об’єктом дослідження став також Джеймс Бонд. За висновками вчених суперагент мав померти не від чого іншого, як від церозу печінки. За основу були взяті книжки про Бонда, де можна прослідкувати, що в середньому герой випивав шість пляшок горілки кожного тижня. Крім того, улюбленим напоєм Бонда була зовсім не суміш горілка-мартіні, а віскі.
Ви коли-небудь задумувались скільки ваших шкарпеток губиться кожного року? І не треба, бо за вас потурбувались вчені. До того ж все настільки точно, що вчені вивели формулу, за якою можна порахувати ваші втрати, а в результаті — втрати економіки країни ( в Британії, наприклад, це два мільярди фунтів стерлінгів). Роблючи розрахунки, серед інших факторів потрібно брати до уваги також ступінь позитивності настрою, а також уважності до прання.
Звичайно загублені шкарпетки можуть вдарити по вашому гаманцю, але ніщо не зрівняється з фізичними даними людини. Вчені стверджують, що низькі люди з зайвою вагою заробляють менше. Таким чином серед чоловіків з однаковою освітою і кваліфікацією заробляють більше ті, хто вищий. Отож, ще один стимул займатись спортом та слідкувати за фізичною формою 🙂
автор: Богдана Лісова