3 прості дії, які пришвидшать ваше вивчення мови

1Знаєте, є така мудра фраза: “Все, що ви робите, можна робити швидше і краще”. На перший погляд вона може здатись трохи принизливою, але це не так, вона – лише заклик не грузнути в рутині і прагнути до позитивних змін – що ж може бути природнішим для людини? 🙂
Так от і вивчати мову можна швидше і краще, але це не означає, що це обов’язково важко! Ось кілька речей, які Ви може зробити, щоб досягти кращих результатів швидше:

1. Попрацюйте з власною мотивацією2

Ви точно знаєте, навіщо Вам та мова? Чи не забагато “треба” у вашій мотивації (треба для роботи, треба для подорожей, треба, бо всі її знають, а я – ні)? Ваші треба – це права півкуля Вашого мозку, Ваша логіка. Безсумнівно, вона важлива, але і ліва – не менш важлива! А ліва – це Ваші “хочу”, і ліва краще розуміє образи ніж словесні аргументи, тому, щоб включити і її в процес, Вас доведеться скористатись уявою. Візьміть аркуш паперу, уявіть себе знаючим/знаючою мову на тому рівні, яким будете вважати достатнім, що тоді буде інакше, краще у Вашому житті? Як Ви почуваєтесь? Якій більшій цілі це посприяло? Кому ще від цього була користь? Запишіть свої відповіді. Це займе хвилин 20, але кожного разу, коли Ваша мотивація чомусь слабнутиме, у Вас буде готовий, абсолютно унікальний і індивідуальний інструмент, щоб її підняти3.

2. Слухайте

Як показують дослідження і досвід багатьох людей, серед них і поліглотів, саме слухання – найважливіша для для оволодіння мовою навичка. І в неї є ще один великий плюс – вона не потребує Вашої повної уваги весь час, ви можете слухати і робити щось інше, наприклад прибирати чи добиратись до роботи. Так що – слухайте, слухайте, слухайте – пісні, подкасти, записи з Вашого підручника, в кінці кінців.

3. Зробіть з вивчення мови звичку

4

Звичка, як можемо прочитати у “Філософському словнику” за редакцією пана В. І. Шинкарука – особлива форма поведінки людини, яка виявляється у схильності до повторення однотипних дій у подібних ситуаціях. Наприклад, чистити зуби, чи вмикати музику…

Найкраще нові звички додавати до вже існуючих, наприклад, Ви можете вирішити, що щодня після чищення зубів будете 10 хвилин працювати над своїм словником. Створіть собі нагадування, яке допомагатиме цьому рішенню перетворитись на звичку, нагадування може бути на телефоні чи на дзеркалі у ванній кімнаті (що, може виявитись значно ефективнішим 🙂 ) і покладіть свій словник на видному місці або, якщо Ви користуєтесь мобільними додатками як особистим словником, витягніть його іконку на найвиднішому місці на робочому столі телефона.

Ось так, зовсім нескладно і не вимагає особливих фінансових, часових чи емоційних затрат, а наслідки може мати дуже помітні! Звісно, що є ще багато-багато дій, які можуть пришвидшити і покращити процес вивчення мови, маєте якісь на думці – не полінуйтесь і поділіться ними в коментарях: це може змінити чиєсь життя! 😉

автор: Ірина Теглівець